Jak nie dać się zwariować? Jak się rozwijać?

Każdego dnia dzielnie walczę o to, aby nie dać się zwariować, ale też, żeby systematycznie się rozwijać.

W ostatnią niedzielę czytałam na żywo fragment mojej książki „Prawdziwe skarby”. Bałam się co to będzie. Wcześniej już raz prowadziłam LIVE, ale to była pogadanka zupełnie spontaniczna, a teraz miałam czytać jak najciekawiej własną książkę. Strach zaczął mnie paraliżować. Wydaje mi się, że blado to wyszło. Trudno było mi wykrzesać z siebie entuzjazm. Chyba jestem już zmęczona tym wszystkim. Najgorsze jest to, że zaniedbałam pisanie na rzecz promocji w mediach społecznościowych. Przygotowywanie postów zajmuje mi mnóstwo czasu. Efekty są moim zdaniem kiepskie, ale może się mylę.

Tak naprawdę zaczęłam uczyć się tego wszystkiego od października, więc to niespełna trzy miesiące dopiero. Podobno najwięcej osób poddaje się po trzech miesiącach.

Małe sukcesy

Wiem, że nie powinnam się z nikim porównywać, ale wiadomo, że to robię. Na pocieszenie mówię sobie, o małych kroczkach, które zrobiłam z sukcesem.

  • Liczba obserwujących powoli rośnie
  • Zaczynają pojawiać się komentarze
  • Zaczęłam pisać teksty do zdjęć
  • Jedna osoba zaproponowała, że napisze recenzję
  • Inna znajoma z IG wrzuciła na swoją relację moją książkę już dwa razy
  • Poznałam rewelacyjną plastyczkę, która nie pracuje w zawodzie
  • Ludzie poznani na IG są serdeczni i bardzo pomocni
  • Wyraźnie widzę rozwój i postęp w dziedzinie IG

Tak. Wiem. Miałam olbrzymie plany co do mediów społecznościowych. Zdaję sobie teraz sprawę, że się nie rozdwoję. Dlatego wybrałam Instagram jako podstawę promocji marki osobistej i mojej książki. Na drugim miejscu wygodnie łączący się z nim Facebook. Moja strona www jest zaniedbana. Kiedyś na pewno do tego dojrzeję, żeby to ogarnąć. Rzeczywistość jest taka, jaka jest. Każdy widzi.

Czas świętować

Zaczynam teraz żyć Świętami Bożego Narodzenia.

Życzę wszystkim, którzy to czytają, aby w ich sercach zawsze mieszkał prawdziwy pokój, miłość i nadzieja na piękne chwile, które nadejdą.

Cieszmy się kochani z tych wszystkich skarbów, które mamy w zasięgu ręki.

Przytulmy serdecznie w te święta chociaż jedną osobę. Przekażmy sobie znak pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *