O mnie

Poszukiwaczka prawdziwych skarbów

Nazywam się Edyta Kępkowicz.

Odważyłam się wypłynąć na głęboką wodę sama, jako że zawsze byłam “Zosią samosią”.

Jeżeli zacznę tonąć, wtedy będę wołać o pomoc.

Tu akurat  pływam po jeziorze Roś. Miejscami rzeczywiście jest głęboko. Na myśli mam jednak co innego. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, zaglądaj na mojego bloga. 

Dlaczego to robię?

Dlaczego prowadzę stronę PRAWDZIWE SKARBY?

Zdecydowałam się na pisanie bloga przy okazji wydania mojej pierwszej książki pod tym samym tytułem. Uznałam, że książka to za mało, że chciałabym opowiedzieć czytelnikom szerzej tym co dla mnie ważne, cenne, o co warto walczyć.

Jestem osobą pełną pogody ducha i optymizmu. Pragę dzielić się pozytywną energią z otaczającym mnie światem. Mam tu na myśli zarówno ludzi jak też przyrodę. Kocham naturę taką, jaką stworzył Bóg. Chciałabym, aby homo sapiens zaczął w końcu myśleć i podjął wysiłek dbania o skarb, który otrzymał od Najwyższego. Jak wiemy, człowiek zdążył już zdewastować nie tylko naszą planetę, ale nawet orbita okołoziemska usiana jest kosmicznymi śmieciami.

Nie mogę pogodzić się z tym, co dzieje chociażby z polskimi lasami naszpikowanymi dzikimi wysypiskami, ale jako zwykły „żuczek” cóż mogę zrobić?

Najlepiej i najprościej zacząć od siebie. Dlatego też staram się szanować przyrodę i wpajać dobre nawyki w mojej rodzinie i wśród znajomych. Tak myślę, że gdyby każdy spróbował żyć zgodnie z naturą, ten świat byłby przyjemniejszy.

Nie tracę nadziei, że tak się kiedyś stanie.

Ale wracając do mnie. Zdaję sobie sprawę, że wartościowe cele wymagają to wiele pracy, cierpliwości i samozaparcia. Wiadomo, że nic samo nie przychodzi i czasami trzeba się doważyć spełnić swoje marzenia.

Codziennie rano dziękuję Bogu za wydawałoby się, zwykłe, oczywiste rzeczy, ale docenisz je wtedy, gdy ich zabraknie…

Dziękuję więc za to, że mogę widzieć jaki jest dziś kolor nieba, że czuję wiatr i słońce na twarzy, słyszę ćwierkanie wróbli, że idę do sklepu mam na chleb.

Kiedy uświadamiam sobie, jak wiele mogę czerpać z życia, wypełnia mnie radość i siła do kolejnych zadań, które pojawiają się na horyzoncie.

Chciałaby poprzez moją stronę www.prawdziweskarby.pl przekazać impuls, zainspirować do pozytywnego myślenia i działania.