Osiedle z wielkiej płyty

Mimo, że mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty, nie zamieniłabym go inne, ponieważ, mam tu dużo przestrzeni i zieleni. Wiele miejsc rekreacyjnych, umożliwia mi aktywne spędzanie czasu na powietrzu. Bloki są tak ustawione, że praktycznie nikt nie zagląda sobie do mieszkań.

Myślę, że największą ciekawostką na terenie osiedla są rzeźby. Fenomenalna galeria plenerowa, przez wiele lat, zastanawiała mieszkańców nieświadomych, skąd się wzięły te rzeźby i kto jest autorem. Dopiero całkiem niedawno zadbano by, przy każdej pracy umieszczono tabliczkę z informacją. Rzeźby powstały w latach 1978 – 1980. Stworzyli je młodzi twórcy z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzisiaj to uznani na świecie artyści: Czesław Kozanowski, Barbara Falender, Elżbieta Pietras, Krzysztof Bednarski, Jerzy Teper, Igor Szum, Marek Sarełło, Stanisław Michalik, Ludwik Ferenz. Różnorodność formy i treści zachęca do obejrzenia tych prac z każdej strony.

Zdjęcie powyżej przedstawia pracę Barbary Falender “Hommage à Alina Szaposznikow”

Do tej pory zastanawiam się, gdzie „Ptak” Ludwika Ferenza ma głowę, a gdzie kuper? 

Jednak to, jak twardo wylądował Ikar, stworzony przez Marka Sarełło, porusza wyobraźnię każdego. To koniecznie trzeba zobaczyć samemu.

Jeżeli zainteresowało Cię to i chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszej osiedlowej galerii, a może chcesz zobaczyć wszystkie dzieła sztuki po kolei?

Wówczas zapraszam do poniższego linku, gdzie znajdziesz artykuł „Wiadomości sąsiedzkich”.

http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/154/n/12364

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *