Prezenty 2020 roku

Moje najlepsze prezenty w 2020 roku:

  1. Kwiaty na dzień matki
  2. Zegarek od przyjaciółki
  3. Bombka z napisem Kochana Mama

Najlepsze prezenty jakie dostałam w 2020 to te, które były niespodziewane i wzruszyły mnie naprawdę głęboko.

Już rok temu dałam sobie spokój z przypominaniem moim najbliższym o zbliżających się urodzinach, imieninach, dniach matki, ojca, babci itp.

Skoro tylko ja o tym pamiętam, to widocznie tak ma być. Może nie warto celebrować i rozpamiętywać tych wszystkich rocznic i okazji do składania życzeń. W sumie co te życzenia pomogą? Jeżeli sama sobie nie pomogę. To tylko formułki wypowiadane mechanicznie, bo mama kazała złożyć życzenia.

Tak też w tym roku 2020 nie nastawiałam się na żadne prezenty.

Wiosenny poryw serca?

prezent

W najlepsze rozkwitał kolorowy maj. Był piękny i gorący. Mój syn, z którym miałam ciężką przeprawę na początku roku zaczął właśnie swoją pierwszą prawdziwą pracę. Ja od marca pracowałam zdalnie. Zagłębiona w fakturach i firmowych e-mailach usłyszałam, jak mój pierworodny wchodzi do domu. Podchodzi do mnie i wręcza bukiet składający się z czerwonych maków, białej koniczyny, różowej koniczyny, żółtej ruty, czegoś tam jeszcze, ale nie znam się za bardzo na roślinach. Wszystko to nieudolnie związane białą i czarną taśmą izolacyjną.

– Cały dzień myślałem tylko o tym, żeby nie zapomnieć dać ci kwiatów na dzień matki. No to, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki. – Wyrecytował, jak zawsze od małego bąbla. Potem nawet dał się trochę przytulić i poszedł do swojego pokoju.

Taki prezent trafia się tylko raz w życiu.

Te kwiaty i to, że myślał o mnie cały dzień w pracy, zapamiętam na zawsze.

Gorący sierpień

Nie pamiętam jakie były temperatury, ale sporo się działo. Lada moment miała zostać wydana moja pierwsza książka „Prawdziwe skarby”. Przyjechali nasi przyjaciele z Nowego Jorku. W pracy jak zawsze dużo zaległości. Koleżanki i koledzy z pracy zorganizowali nam tj. księgowości pożegnanie w Bolku. Złożyli się na prezenty. Dostałyśmy śliczne serduszka na rzemyku do założenia na rękę. Serduszka były złote z wygrawerowanym napisem „Dziękujemy”. Sama w sobie ozdoba bardzo ładna, delikatna i prawie nie widoczna. Wydawało mi się, że trochę samotna na moim ręku. Od dawna myślałam o gustownym zegarku. Zawsze miałam ważniejsze wydatki. Godzinę mogę przecież sprawdzić w telefonie. Poza tym, najgorsze jest to, że wszystko, co mi się spodoba, nie jest na moją kieszeń i zawsze sobie odpuszczam. Obiecuję sobie, że na kolejne urodziny sobie kupię, albo na imieniny, albo na rocznicę.

Robię kolację dla przyjaciół ze US. Siedzimy. Opowiadamy. Kumpela mówi:

– Mam tu coś dla ciebie. Może będzie pasować. – Wzięłam. Wyjęłam to z czerwonego pudełeczka. Złoty zegarek. Nie za duży nie za mały. Niezbyt kokieteryjny. Niezbyt męski. Po porostu idealny.

Pomyślałam, że ta kochana czarownica czyta mi w myślach. Niedawno oglądałam zegarki i znowu sobie odpuściłam. Nie stać mnie. Mogę bez tego żyć. A tu taka niespodzianka!

 Cieszę się jak dziecko. Mam śliczne cacko i nie zawaham się tego nosić na co dzień.

Na gałązce choinkowej

Ostatnim super prezentem okazała się bombka. Ozdoba świąteczna, którą mogę postawić na półce, albo w jakimś dobrze widocznym miejscu. Ostatecznie mogę powiesić na choince. Nie jest zbyt duża, raczej mała. Pod spodem ma włącznik i kiedy przesunę w stronę ON bombka świeci powoli zmieniając barwy. Wygląda ślicznie. Z jednej strony ma duży napis „Kochana Mama”.

Dostałam ją w Wigilię od naszego syna. Mój mąż otrzymał podobną, ale w ciemniejszej, męskiej tonacji z napisem „Super Tata”. Jaramy się tymi bombkami jakby były to prawdziwe brylanty. Gapimy się na nie zauroczeni. Patrzymy, jak świecą i zmieniają kolory. Oboje z mężem byliśmy zaskoczeni, że nasz nastolatek pomyślał rodzicach. Mało tego, kupił też drobiazgi dziadkom. Pierwszy raz wydał zarobione przez siebie pieniądze na kogoś innego niż on sam.

Może jednak nie jesteśmy takimi złymi rodzicami, jak się nam wydawało?

Może mimo wszystko ten dzieciak nas kocha?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *