Książka

Ponieważ ta intrygująca okładka zachęca, aby dowiedzieć się, co takiego kombinują ci chłopcy?

Ostatnia strona okładki zdradza co nieco rąbka tajemnicy.

Dlatego sprawdźcie sami, czytając nie tylko poniższe recenzje, ale całą książkę “Prawdziwe skarby”.

Jako autorka jestem przekonana, że nawet dziecko nie lubiące czytać będzie zadowolone. To dosyć krótka lektura, więc jej objętość nie odstrasza nawet najbardziej opornych. 

Potem już nie oderwiecie się od “Prawdziwych skarbów” do ostatniego słowa.

Powodzenia

Edyta Kępkowicz

Pani doktor pisze:

Piotr i Jakub to dwaj bohaterowie książki Edyty Kępkowicz Prawdziwe skarby. Są oni z pozoru zwyczajnymi braćmi, którzy spędzają czas na nauce w szkole i grze w piłkę. Spośród rówieśników wyróżnia ich jednak niezwykła wrażliwość na otaczającą ich przyrodę i niespotykany zapał do działania. Te dwie cechy sprawiają, że chłopcy przeżywają wyjątkowe doświadczenia, dzięki którym poznają otaczający ich świat i uczą się odpowiedzialności.
Prawdziwe skarby Edyty Kępkowicz to zbiór opowieści na temat kilku dni z życia sympatycznej rodziny Skalskich. Przygody, których uczestnikami są najmłodsi domownicy, a za ich sprawą także ich rodzice, trafią do każdego współczesnego dziecka. Ta mądra książka, pisana lekkim stylem i z wyraźnym humorem, uczy bowiem, jak godzić zdobycze cywilizacji i techniki ze światem natury i jak dzielić czas między zabawami na świeżym powietrzu a grami na smartfonach i laptopach. Warto po nią sięgnąć, aby dzięki niej pokazać naszym pociechom, co tak naprawdę ma największe znaczenie.
dr Magdalena Czarnecka

Pani pedagog pisze:

Książka „Prawdziwe skarby” w bardzo inspirujący, a zarazem lekki i humorystyczny sposób przybliża młodemu czytelnikowi zagadnienia ekologii i życia w zgodzie z otaczającym nas światem zwierząt i przyrody. Jej niewątpliwym walorem jest także to, że pokazuje dzieciom, że nie trzeba być drugą Gretą Thunberg ani Nel- małą reporterką, żeby mieć swój realny wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Podczas lektury można odkryć swoją własną sprawczość, a to niezwykle cenne we współczesnej edukacji. Będę polecać tę pozycję moim uczniom.

Małgorzata Makowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i etyki

Dzieci czytają: